Aleksander Dylikowski | Mono | 02-03.2017

Mono

Moją wielką życiową pasją jest obserwowanie i fotografowanie świata, który w wyjątkowy sposób został stworzony przez Boga.
Jako fotograf nieustannie poszukuję wysublimowanych form wyrazu artystycznego zarówno poprzez fotografowanie ludzi i ich osobowości jak również spektakularnej gry światła i cienia w fotografii krajobrazowej.

Każdy człowiek może okazać się dla nas interesujący, fascynujący, przerażający, motywujący… Ludzie potrafią rozśmieszyć ale także doprowadzić do płaczu, inspirować ale także zniechęcić, ludzie kochają i nienawidzą – mogą mieć na nas taki wpływ jaki zechcą. Jako fotograf mam bardzo trudne ale też bardzo fascynujące zadanie – odnaleźć ich prawdziwe „ja” i uchwycić w momencie, który chcieliby zapamiętać na zawsze.a może w momencie, który chcieliby na zawsze zapomnieć.

Staram się patrzeć na wszystko w sposób artystyczny i opanować dwa najważniejsze aspekty fotografii portretowej – użycie naturalnego światła by nim „malować” i uważne słuchanie mojego modela w taki sposób, aby poza stroną wizualną zobaczyć w nim także osobę.

Portrety, które pokazuję, to początek przygody na długiej drodze do tej niezwykłej umiejętności uchwycenia nie tylko piękna ludzkiego ciała, ale przede wszystkim stanu jego umysłu i duszy.
„Mono” – jest to selekcja najbardziej bliskich mi zdjęć, ponieważ każde z nich pokazuje osobowość i opowiada historię człowieka bez konieczności używania słów.

Autor projektu:

Aleksander Dylikowski jest fotografem pasjonatem i zajmuje się fotografią portretową i krajobrazową od 2008 roku. Jego zdjęcia można obejrzeć na stronie internetowej www.dylikowski.com

Dodaj komentarz