Legia 100 | 15.03.2017

Legia 100

Wystawa 100 lat - Przechodnia-3
Na 2016 rok przypada wyjątkowy jubileusz – stulecie istnienia Legii Warszawa. Największy Klub w Polsce prezentuje swoją bogatą historię na zdjęciach, dzięki którym zabiera nas w podróż do przeszłości – do 1916 roku. Na fotografiach ukazanych w wystawie możemy podziwiać najważniejsze i najbardziej efektowne momenty z dziejów „Wojskowych”. Ta niezwykła podróż w czasie to część obchodów stulecia Klubu, który już od tak dawna pasjonuje potężne grono warszawiaków.

Drużyna Legii Warszawa została założona w 1916 roku przez legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego, walczących na froncie wschodnim podczas I wojny światowej. Jedenastokrotny piłkarski mistrz Polski oraz 17-krotny zdobywca piłkarskiego Pucharu Polski. W szczytowym okresie klub tworzyło aż 26 sekcji, których sportowcy zdobyli łącznie 86 medali Igrzysk Olimpijskich – w tym 15 złotych. Ponadto zawodnicy
i zawodniczki Legii wywalczyli w sumie 89 tytułów mistrza świata, 91 tytułów mistrza Europy, a także…
2166 tytułów mistrza Polski! Jednak sekcją, która zawsze najbardziej elektryzowała kibiców w całej Polsce, była sekcja piłki nożnej, która swoją siedzibę niemal od samego początku miała przy ulicy Łazienkowskiej 3.

Dodaj komentarz