Łyżka Czyli Chilli | Polak Potrafi | do 15.12.2015

Miejsce: Deptak przy Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra


Wydaje się, że Polak potrafi tylko: krytykować, kłócić się, pieklić, zazdrościć, źle życzyć, bałaganić, kombinować, cwaniakować, czy kraść. A tymczasem Polak potrafi
o wiele więcej, np. nie zgadzać się na totalnie ogłupiającą współczesną rzeczywistość.

Bo w czasach intelektualnego paździerza są momenty, kiedy trzeba się odrobinę z niego otrząsnąć, zdystansować. Ośmieszyć mechanizm tworzenia pseudoautorytetów, życia ich życiem i bezgranicznej wiary w sztucznie wykreowany wizerunek.

Chcemy wskazać dystans, z jakim do spraw powierzchownych podchodzą ludzie z osobowością nabytą drogą doświadczeń, a nie stworzoną przez kolorowe pisma i durne programy.

Świadomie też nasza wystawa chce nawiązywać do niesławnych manipulacji przodownikami pracy, którzy bogu ducha winni poddali się komunistycznej machinie propagandowej. Bo czyż dzisiejsi celebryci, którzy są znani z tego, że są znani, nie stoją na podobnej pozycji, co ich swoiści protoplaści?

Dzisiejsi odbiorcy chłoną ich wypowiedzi traktując je niczym aksjomaty, a kwestia zmiany fryzury bohaterki serialu urasta w ich oczach do rangi problemu natury egzystencjalnej. Łyżka Czyli Chilli mówi temu stanowcze NIE!
Bo nic nie zwalnia nas od myślenia, nawet fakt, że żyjemy w wolnym kraju, w którym każdy może robić to,
co mu się tylko chce.

Dodaj komentarz