Prot Jarnuszkiewicz | Traces / Lisbon |15.01.2016

Miejsce: deptak przy Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra

Prot Jarnuszkiewicz

Traces / Lisbon

Podróżowanie do nowych przestrzeni i przemieszczanie się, jeśli połączone z obserwacją, dają świeżość, a, co najważniejsze, umożliwiają DIALOG pomiędzy twórcą,
a nowymi zdarzeniami.

Dzięki owej sytuacji bycia „nowym” w danym miejscu łatwiej jest mi odczytywać znaki i obserwować przestrzeń niż autochtonowi. Chcąc poruszać się w takim środowisku, muszę posługiwać się moimi kodami, moim rozumieniem rytmu, światła, bryły. Dzieje się to na sposób zbliżony do tego, jak w przestrzeni orientuje się nietoperz. Wysyłając sygnały radiolokacyjne, czeka, aż wrócą odbite od otaczających go przedmiotów, dając wiedzę o otoczeniu, w którym się porusza. Ja także wysyłam sygnały, które ustalają moją kondycję w nowym układzie. Tym radarem staje się aparat fotograficzny, a emitowaną falą – zdjęcie. Połączenie mojego stanu ducha, doświadczeń i mechaniki tworzenia przekazu, którymi dzielę się z widzem.

Autor projektu:

Prot Jarnuszkiewicz, fotograf, reżyser światła. Doktor habilitowany, profesor Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie. Prodziekan i kierownik Katedry Fotografii i Realizacji Obrazu na Wydziale Sztuki Mediów. Autor kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą.

prot.jarnuszkiewicz@asp.waw.pl

Dodaj komentarz